margines
Modele RC
Inne
Dornier Do-28

WSTĘP

Do budowy tej makiety przymierzałem się około dwóch miesięcy, plany przygotowałem w połowie grudnia 2002 roku, a budowę rozpocząłem dokładnie 02.01.2003 r. plany modelu są opracowane w skali 1:9, po przeliczeniu otrzymujemy rozpiętoć skrzydeł modelu ok. 175 cm.
Plany wiszące na ścienie mojego pokoju Po kilku miesiącach budowy model został "odłożony na półkę" i czeka na kontynuację budowy. W tym czasie założenia konstrukcyjne uległy zmianie - model będzie napędzany przez dwa silniki elektryczne.

RELACJA Z BUDOWY

Zacząłem od dokładnego zapoznania się planami konstrukcyjnymi modelu i przemyślenia budowy modelu. Poniżej widać zdjęcia planów, przyklejone do ściany w moim pokoju.

Prace zacząłem od wykonania kadłuba z balsy 2,5mm, ze wzmocnieniami ze sklejki o grubości 3mm. Wręgi zostały wykonane z balsy o grubości 6mm Kolejnym krokiem było wycięcie elementów gondoli silników ze sklejki o grubości 6mm. Wykonany został również pylon łączący gondole silnikowe z kadłubem.


Wnętrze kadłuba, widać położenie pylonu Kadłub z prowizorycznie przyczepionymi g...

Oprócz elementów opisanych powyżej, wykonałem statecznik poziomy (płytowy), stetecznik pionowy i ster kierunku. Potem model został odłożony i czeka na to aż wrócę do jego budowy...

DANE TECHNICZNE MODELU

Skala modelu 1:9
Rozpiętość 1750 mm
Długość kadłuba ... mm
Silniki ...
Śmigła ...
Serwa ...
Regulatory ...
Pakiety ...
Masa (bez akumulatorów) ... g
Masa całkowita ... g

© Jacek Owczarczak, 2002 - 2010
margines
©2003-2022

góra

róg strony