margines
Modele RC
Inne
THE KNOT

RELACJA

THE KNOT jest międzynarodowym projektem artystycznym, który na kilka tygodni gości w 3 europejskich stolicach: Berlinie, Warszawie i Bukareszcie.
Jedna z artystek, biorących udział w projekcie, poprosiła nas (czyli modelarzy z Bemowskie Centrum Kultury) o pomoc w przeprowadzeniu Aero-performance'u pod nazwą: Gwiezdny pył.
Lazy Bee na próbnych lotach - Bemowo

Na potrzeby pokazu zbudowaliśmy modele samolotów wzorowane na "Lazy Bee", z dodaną komorą zrzutową. Wszystkie modele zostały oklejone srebrną folią, aby zaczarować publiczność błyskami światła odbitego od lustrzanych powierzchni modeli.
Tymczasowa galeria zdjęć z budowy mojego modelu znajduję się tutaj: Lazy Bee. Wkrótce umieszczę relację z budowy w dziale modele.

Pierwszy performance odbył się 29.05.2010 w Berlinie na terenie lotniska Tempelhof, wśród tłumu piknikujących mieszkańców stolicy Niemiec.
Podczas pokazu świeciło słońce, dzięki czemu udało się uzyskać oczekiwany efekt spadającego na ludzi gwiezdnego pyłu (zrzucanego konfetti).

Drugi pokaz zrzutu gwiezdnego pyłu odbył się w Warszawie na Polach Mokotowskich, 17.06.2010.

Trzeci pokaz z naszym udziałem odbył się 4 września 2010 roku na terenie Parku Górczewska na Bemowie (Warszawa).

Ostatnie wydarzenia związane z projektem miało miejsce 18.03.2011 w Bemowskim Centrum Kultury Artbem, było to otwarcie wystawy związanej z wydarzeniami związanymi z zrzutem gwiezdnego pyłu. Wystawa była dostępna dla zwiedzających przez miesiąc.

Więcej szczegółów o całym projekcie na stronie organizatora: www.knotland.net.

GALERIA ZDJĘĆ

Berlin - ostatnie ustalenia przed pokaze... Tempelhof - przygotowujemy modele do lot... Modelarze ze swoimi błyszczącymi maszyna...
Otwarcie klapki Zrzut gwiezdnego pyłu Gwiezdny pył, mieniący się w słońcu
Pas startowy i piloci na Polach Mokotows... Pokaz odbywał się wieczorem Inicjatorka pokazu i piloci na zakończen...

© Jacek Owczarczak, 2010-2011
margines
©2003-2022

góra

róg strony