margines
Modele RC
Inne
Hornet X4S


Kliknij, aby powiększyć

OPIS

Quadrocopter jest platformą wielowirnikową mającą cztery zespoły napędowe (silniki + śmigła), sterowanie takim "wynalazkiem" jest możliwe dzięki zaawansowanej elektronice, w której skład wchodzą m.in. żyroskopy i akcelerometry.
Mój Quadrocopter jest najmniejszą platformą z oferty firmy RCConcept.
Hornet X4S-XS charakteryzuje się bardzo zwartą konstrukcją, która jest bardzo odporna na niekontrolowane spotkania z ziemią - co było zbawienne podczas mojej nauki latania (nigdy wcześniej nie latałem śmigłowcami ani niczym podobnym).

Małe rozmiary (odległość między przeciwległymi silnikami wynosi 340mm) w połączeniu z szybkimi regulatorami obrotów umożliwiają agresywne latanie. Figury typu pętla, beczka i ciasne zakręty nie stanowią dla Horneta żadnego problemu.

LOTY

Właściwości lotne platformy stoją na bardzo wysokim poziomie: bez większych problemów latałem przy wietrze dochodzącym do około 8m/s.
Nawet silniki z powybijanymi łożyskami (E-maxy) generujące dużo drgań nie przeszkadzają w utrzymaniu pozycji przez platformę. Ze względu na mały rozmiar (mały rozstaw silników) stabilność platformy do kręcenia filmów jest trochę za mała - ale w zamian za to dostajemy duże możliwości w trybie akrobacyjnym.

Do napędu platformy używam tych samych pakietów co w modelu samolotu Extry 330 o rozpiętości 1055 mm, czyli pakiety li-pol 3s o pojemnościach od 1750-2100mAh.

MODYFIKACJE

Wprowadzoną modyfikacją, względem fabrycznej platformy jest dodanie oświetlania LED i zamocowanie podwozia mojego wykonania.
Wkrótce planuję wymianę silników na produkt wyższej jakości, łożyska i ich gniazda w silnikach E-max pozostawiają wiele do życzenia.

DANE TECHNICZNE MODELU

Rama Hornet X4S-XS (RCConcept)
Odległość między osiami silników 340 mm
Komputer pokładowy easyCSDU (RCConcept)
Regulator obrotów easyESCU4 (RCConcept)
Silniki 4x E-max BL2205/22
Śmigła 4x RCC 8x4.5
Odbiornik Jeti DUPLEX Rsat 2
Pakiety li-pol 3s 1750-2100mAh
Masa (bez pakietu) 470 g
Masa całkowita 620 g

GALERIA ZDJĘĆ

Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć

FILMIKI

Film prezentujący możliwości latania na hali, w trybie akrobacyjnym i platformowym.
Użyta kamera, to HD Wing Camera - specjalne podziękowania dla Piotra P. za udostępnienie sprzętu.© Jacek Owczarczak, XII 2011
margines
©2003-2022

góra

róg strony