margines
Modele RC
Inne
P-51B Mustang - ESA

WSTĘP

Jest to drugie wcielenie Mustanga z Cyber-fly w moim wykonaniu.
Pilot wraz ze swoim modelem przed walką ... W stosunku do modelu z 2010 roku w zestawie zmieniły się skrzydła - m.in. zwiększyła się grubość profilu, co zrodziło moje obawy, że model okaże się wolniejszy od swojego poprzednika. Jednak specjalnie zwężony kadłub i redukcja masy "gdzie się dało" przyniosła oczekiwany efekt w postaci szybkiego i zwrotnego samolotu do WW2.

OPIS BUDOWY

Model zbudowałem w standardowy sposób, w jaki buduję modele ESA, jego opis można znaleźć tutaj: OPIS BUDOWY MODELU ESA WW2.

Zmiany konstrukcyjne zastosowane w tym modelu:
- Cieńszy kadłub
- Lotki tylko na końcówkach skrzydeł
- Węglowe popychacze sterów


Przed pierwszym lotem na Mistrzostwach P... Przed pierwszym lotem na Mistrzostwach P... Przed pierwszym lotem na Mistrzostwach P...

Masa modelu wyszła najniższa ze wszystkich modeli ESA, jakie zbudowałem do tej pory. Model gotowy do lotu waży 330 gram.

LOTY

Pierwsze loty wykonałem około dwóch tygodni przed jesiennymi zawodami na Bemowie. Większość czasu poświęciłem na odpowiednim wyregulowaniu modelu, z tasiemką wykonałem tylko kilka lotów - wolałem oszczędzać model przed zawodami.
już na pierwszych zawodach model pokazał swój pazur: połączenie szybkości i zwrotności (uzyskana dzięki niskiej masie) pozwoliła mi na zajęcie pierwszego miejsca!
Kolejne loty na zawodach, tym razem na Mistrzostwach Polski w Krakowie też pokazywały możliwości maszyny - tam z podium spadłem w ostatniej walce.

W planie na najbliższy sezon (2013) mam zamiar wykonać podobnego Mustanga, ale jeszcze lepiej latającego :)

DANE TECHNICZNE MODELU

Rozpiętość 810 mm
Długość 650 mm
Silnik Keda KD A22-10s
Śmigła GWS 9x5
Serwa HXT900, HK3.7g
i 2x HXT500 (lotki)
Regulator Turnigy Plush 25A
Pakiety 3s li-pol Rhino 1050mAh
Masa (bez pakietu) 235 g
Masa całkowita 330 g

GALERIA ZDJĘĆ

Po pierwszej walce na zawodach w Warszaw... Kraków 2012 Kraków 2012

© Jacek Owczarczak, XI 2012
margines
©2003-2022

góra

róg strony